LAODIKEIA MARBLE

Doğanın en cömert hediyelerinden biri doğal taş. Her biri parmak izi gibi kendine özgü, eşsiz. Neolitik çağlardan bu yana insanoğlunun  hayatında yer alan mermer ilk barınaklardan Mısır tapınaklarına, Yunan akropollerinden Roma tiyatrolarına, Rönesans saraylarından, Osmanlı camilerine kadar her dönemin estetik ve sanat anlayışına uyan zamansız bir değer. 

Laodikeia mermer de bulunduğu coğrafyada bu değerin Dna’sı ile yaşam buldu.  Bu ilk blog konumuzda sizlere kısaca Laodikeia mermerin yolculuğundan ve hayallerinden söz etmek istiyoruz. Bereketli topraklarında onlarca farklı türde doğal taşın çıktığı Anadolu’nun  tarihi medeniyetlere ev sahipliği yapan Denizli şehrinde doğdu Laodikeia mermer.  İsmini doğduğu topraklardaki 7500 yıllık medeniyetten, ilhamını taşlara hayat veren üstat Michelangelo’dan aldı.2006 yılında başlayan yolculuğu tarih, kültür ve sanat; deneyimin ustalığı, teknolojinin fırsatları ile buluştu. 

Farklı mermer türlerinden travertene, kireç taşından onyx’e doğal taşın gizemli dünyası, katmanları, her bir parçanın benzersizliği tutkusu oldu. Doğal taşa tasarım yolu ile katma değer kazandırmayı misyon edinen Laodikeia tasarlanmış doğal taş kavramı ile sektörünün öncülerinden olmayı hedefledi. 

‘Carved stone’ koleksiyonu ile hayallerinizi bir nakış gibi mermere işleyen Laodikeia mermer üretim teknolojisinden hammaddesine kadar tasarım odaklı bir endüstri olarak uluslararası platformda ismini duyurmayı amaçlıyor. 

Laodikeia’nın tasarım ve doğal taş serüveninden, ürün, yenilik ve projelerinden, doğal taşa ilişkin güncel bilgilerden haberdar olmak için bültenlerimize abone olun. 

Laodikeia’yı daha yakından tanımak için 
www.laodikeia.com 
www.instagram.com/laodikeia_marble